O CS mini

Nejlepší české a slovenské dětské filmy na CS mini

CS mini napomáhá zrodu nových filmových a televizních projektů

  • CS mini přináší Československá
  • filmová společnost, provozovatel

úspěšného televizního programu českých a slovenských filmů CS film, který zahájil vysílání v dubnu roku 2005. V prosinci 2007 rozšířila společnost vysílání programu CS film o každodenní dopolední blok pro děti nazvaný „CS film dětem". Vzrůstající obliba tohoto bloku u diváků vedla k získání samostatné licence pro satelitní a kabelové vysílání pod názvem CS mini. Vznikl tak unikátní a zatím stále jediný televizní program českých a slovenských filmů pro děti vysílající v Čechách a na Slovensku.

Program CS mini je věnován dětem od tří let do dvanácti let. Jeho cílem je děti nejen kvalitně bavit, ale učit je poznávat okolní svět a nenásilnou formou vychovávat. „Rodiče tak už nebudou mít strach nechávat své ratolesti samotné u televizní obrazovky, ale naopak s vědomím, že program splňuje jejich očekávání budou spokojeni, že nový televizní program rozvíjí dětskou osobnost na nejlepších českých a slovenských kulturních tradicích a hodnotách.", řekl o CS mini jednatel Československé filmové společnosti, Jan Jurka.

CS mini postupně uvádí největší hity dětské české a slovenské animované a i hrané tvorby jako jsou: Potkali se u Kolína (známý spíše pod názvem Pane, pojďme si hrát), Povídání o pejskovi a kočičce, O kocourovi Mikešovi, Mach a Šebestová a další.

Součástí programu CS mini jsou i vlastní seriály pořadů vyráběných ve spolupráci s ostravským studiem Polar. Patří mezi ně:

„Zpívej s námi" je 20 dílný, nenavazující písničkový seriál pro děti. Jeho cílem je děti zaujmout, rozvíjet jejich pěvecké, taneční a pohybové schopnosti, hrubou i jemnou motoriku, paměť, obecné znalosti a vědomosti.

„Paci, Paci, Pacičky!" je 52 dílný, nenavazující, zábavně vzdělávací seriál pro nejmenší děti ve věku do 5 let. Jeho cílem je děti zaujmout, rozvíjet jejich řeč, paměť a hrubou motoriku a také poučit nejmenší děti o základních jevech, situacích a souvislostech kolem nich.

TV CS mini se začátkem školního roku 2009 zahájila vysílání 52 dílného cyklu výuky angličtiny pro nejmenší diváky „BABY ENGLISH". Kurz je vytvořen tak, aby odpovídal vnímání těch nejmenších dětí, tedy od tří let výše. Baby English je originální česko-anglický televizní seriál, jehož prostřednictvím můžete své děti seznámit se základy anglického jazyka. Pomocí velmi jednoduchých anglicko-českých dialogů mezi anglickým a českým oderátorem Jane a Kubou se malé i větší děti naučí spoustu slovíček, osvojí si intonaci i slovosled anglických vět a přitom se i dobře pobaví.

CS mini je ve spolupráci s operátory satelitních, kabelových a IPTV sítí nabízen nejen na bázi měsíčních a ročních předplatných v rámci programových balíčků děti , které jsou ještě v předškolním věku a tráví dopolední čas většinou doma. CS mini je ve spolupráci s operátorem sítě placené satelitní televize CS LINK nabízen i samostatně ale také formou týdenního předplatného aktivovaného prostřednictvím SMS z mobilního telefonu, pro děti, které se ocitly z mnoha důvodů dopoledne doma.

Uvedení českého dětského filmového kanálu je završením provozování programu CS film a dokazuje, že o české a slovenské filmy a dětské pořady je stále velký zájem a to i přes širokou nabídku zahraničních filmových a dětských kanálů na našem trhu". Leoš Pohl, spolumajitel Československé filmové společnosti, provozovatele a držitele licence programu CS mini. „Účastí na projektu CS mini naše společnost chce dokázat, že je tu i proto, aby pomáhala podporovat významné české a slovenské kulturní dědictví. Chce sehrávat nadále roli při jeho prezentaci svým klientům".